Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

 

 

Kurutucu Nem Alma Cihazı ve Kompresör Nem Alma Cihazı

 

      ;  
             
  Kurutucu nem alma cihazları İngiltere evlerinde kullanıma uygun değildir.   Kompresör nem alma cihazlarına kıyasla önemli miktarda enerji kullanırlar.   Kompresör nem alıcıları İngiltere evlerinde kullanım için daha uygundur.  

  İki ana nem alma sistemi türü vardır: Kompresör ve Kurutucu Nem alma Cihazı. Bu iki tür nem alma cihazının her biri geçerli koşullara bağlı olarak farklı uygulamalar için onları uygun hale getiren eşsiz niteliklere sahiptir. Ebac her iki tür nem alıcı üretir ve tamamen tarafsız tavsiyeler verir.  

  Ebac'ın, Akıllı Kontrollü Kompresörlü Nem Alma Cihazları, Kurutucu Nem Alma Cihazlarından yılda 50-150 £ arasında daha ucuza çalışıyor.  

 

Kurutucu Nem Alma Cihazı

   

Kompresör Nem Alma Cihazı

 
  Kurutucu nem gidericiler suyu doğal emilim yoluyla uzaklaştırır.   Kompresör Nem alıcıları, nemin yoğunlaştığı yüzeyi soğutarak suyu giderir.  
  Emici malzemeyi kuruturlar, böylece tekrar nem toplayabilirler.   Soğuk yüzey yapmak için soğutma teknolojisi kullanırlar.  
  Tipik İngiltere kış koşullarında yüksek ekstraksiyon kapasitelerine sahiptirler.   Soğutma, bir emici malzemenin ısıtma yoluyla kurutulmasından daha fazla enerji tasarrufu olmaktadır.  
Bununla birlikte, bu yüksek çekme kapasitesi genellikle yanlış kullanılır.   Bir fan havayı emer, havanın soğuk yüzeyinde nemi bırakır ve kuru, sıcak hava daha sonra odaya geri itilir.  
Ev tipi bir kurutucu nem giderici, 4 kişinin bulunduğu ortalama bir İngiliz evinin ihtiyaç duyduğu nemden yaklaşık 3 kat fazla nemi alır.   Tipik bir kompresör nem alma cihazı günde 3 litreye kadar su giderir; ancak İngiltere evinde sadece günde 1-2 litre su ekstraksiyonu yapar.  
Tipik bir kurutucu günde 8 litreye kadar su giderir, ancak İngiltere evinde sadece günde 1-2 litre su ekstraksiyonu yapar.   Bu nedenle, kompresörlü bir nem alma cihazı, en düşük maliyetle en iyi su çekme seviyesini sağlar.  
Bu ek su emme, nem sadece dışarıdan içeriye çekildiğinde %100 boşa harcanır   Kompresör nem gidericileri kurutucu nem alma cihazından daha az enerji tüketirler.  
Kurutucu nem gidericiler, ekstra fayda sağlayan kompresör nemden daha fazla enerji tüketirler.   Ebac'ın Patentli Akıllı Kontrol'ü kullanırsanız, manuel nemden arındırılmış nem gidericilere göre enerji tasarrufu %35'e kadar yükselir.  
Kurutucu nem alıcılar, garajlar, boş odalar, karavanlar vb. Gibi sıcaklıkların 3 ° C'nin altına düşebileceği yerler için mükemmeldir.   Nem alma cihazının performansı tasarım ve kurulum ile belirlenir.  
Ebac, işletme masraflarının önemli olmadığı yüzme havuzlarından, inşaat veya bina projelerinden çıkarmak için büyük miktarda nem bulunan endüstriyel müşterilere kurutucu nem gidericileri üretmektedir.   İngiltere'nin sıcaklıkları ve iklimi için tasarlanmış bir nem alma cihazı satın almak esastır.  
    Kompresör nem alıcıları, evlerde kullanım için mükemmeldir; burada sıcaklıklar nadiren 10° C'nin altına düşer.  
  Ebac, bir evin ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde uygun oldukları için, evde kullanılan kompresör nem gidericileri üretmektedir.  

Copyright © 2017
Nil Yaşam LTD. / Nem Alma Cihazı