Yoğunlaşma, Nem ve Küf Nasıl Durdurulur?

 

Yoğunlaşma, Nem ve Küf Nasıl Durdurulur?

Bu sorunları çözmek için yardım kılavuzumuzu okuyun

 

Yoğuşma ve Nem evde birçok sorun yaratır

Kötü bir görüntü olmasının yanı sıra, küf kokularını da yayar.   Fazla nem duvarlarınıza nüfuz edebilir, evinizin yapısına zarar veren interstisyel yoğunlaşmaya neden olabilir.
Modern evler kapalı kutulara benzer. Nem, duş, pişirme, çamaşır kurutma ve hatta nefes alma gibi her şeyden oluşabilir.
Bir nem alıcı nemi çeker ve onu güvenli bir şekilde atmak için bir su kabına toplar Hava daha soğuk hale geldiğinde nem, pencereler veya kullanılmayan oda duvarları gibi soğuk yüzeylerde yoğunlaşır.
   

 

Yoğuşma Neden Oluşur?

Yoğunlaşma ve nem genellikle kış aylarında düşük dış hava sıcaklıklarının, dış duvarların serinlemesiyle kondenzasyona ve / veya küf oluşturmasına neden olur.

 
  Günlük ev içi aktivetelerimizle nem üretiriz.   Sızdırmaz kutulara benzeyen evlerde yaşıyoruz - aşırı nem kaçamıyor.  
             
  Bir kişinin her 24 saatte bir su bardağı suyun üzerinde nefes aldığı tahmin ediliyor.   Oluşturduğumuz aşırı su, evin etrafında dolaşarak evin en soğuk bölgesini arar. Bu genellikle bir pencere olur - Dış hava sıcaklığı pencereyi soğuk yapar.  
             
  Diğer nem kaynakları, kaynar tava, banyo veya duş, çamaşır kurutma.   Aşırı nem daha sonra yoğunlaşır ve su haline gelir veya pencerede yoğunlaşır.  
             

 

Bir kompresör sorunu nasıl çözer?

 
  Aşırı nem her zaman evin en soğuk noktasına çekilir. Evdeki aşırı nem daha sonra soğuk pencerede yoğunlaşır  
   
   
  Kış aylarında genellikle dış ortam sıcaklığını pencereyi soğutur. Bir nem alıcı evin en soğuk noktası olacak şekilde tasarlanmıştır.Bu nedenle nem, nem gidericiye çekilir ve bir su kabına sıkışır.  
    Kış aylarında İngiltere iklimine uygun tasarlanan kompresör nem gidericileri, düşük çiy noktası nedeniyle daha düşük bir buharlaşma sıcaklığına sahip olmalı.   Daha yüksek sıcaklıklarda veya Bağıl Nem altında çalışmak üzere tasarlanmış kompresör nem alıcıları, yüksek çiğlenme noktaları nedeniyle daha yüksek sıcaklıklarda buharlaşır. Bu nedenle, 21C de %60 gibi iyi bir performans sergileyen bir nem alma cihazının, kış aylarında İngiltere'deki evlerde çoğunlukla geçerli olan daha düşük sıcaklıklarda ve Bağıl Nemde gerçekleşeceğini varsayamamanızın nedeni budur.    
   

 

 

Hasar Yoğunlaşması Yapabilir

 
   
    Yoğuşma ve aşırı nem, sağlığınızı etkileyebilir ve evinize zarar verebilir.

Aşırı nem, duvarlarınız ve duvar boşluklarına da nüfuz edebilir ve evinizin yapısına zarar veren interstisyel yoğunlaşmaya neden olabilir
    Nemli evler daha serin hissediyor.Bir nem alma cihazı kullanmak, ısıtıcınızı 1 derece düşürmenize olanak tanır.    

Copyright © 2017
Nil Yaşam LTD. / Nem Alma Cihazı